Międzynarodowy Dzień Żółwia z Franklinem w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Międzynarodowy Dzień Żółwia z Franklinem w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Żółw Pustynny - to brzmi dumnie, jednak Żółw Pustynny Franklin brzmi… jeszcze dumniej! 

23 maja, w Międzynarodowym Dniu Żółwia, w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zaplanowano sporo wydarzeń. Tego dnia pochodzący z gorących i jałowych obszarów Sahelu, a dziś zamieszkujący śląskie ZOO żółw pustynny przyjmie imię Franklin. Oficjalnego nadania imienia dokona Sonia Draga, prezes Wydawnictwa Debit, które od lat zajmuje się wydawaniem kultowych książeczek dla dzieci, w tym o przygodach Żółwia Franklina:

- To będzie dla nas wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że na odwiedzających chorzowskie ZOO od tego momentu czekać już będzie nie żółw pustynny, a żółw pustynny Franklin – mówi dyrektor ZOO, Jolanta Kopiec.

Wydawnictwo Debit dołączy też do grona partnerów adoptujących zwierzęta w Śląskim ZOO. - Nad żółwiem Franklinem będziemy mogli sprawować opiekę również finansową – mówi Sonia Draga, prezes Wydawnictwa Debit.

Tego dnia nie zabraknie atrakcji. Przygotowaliśmy konkursy, spacer szlakiem Żółwia Franklina, zabawy z animatorkami i ciekawe wykłady dla małych i dużych. Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zaznacza, że ta wizyta będzie także doskonałą lekcją biologii:

- Na dzieci, które w tym dniu odwiedzą nasze ZOO – niezależnie, czy będą to grupy zorganizowane, czy indywidualne wizyty – czekać będą spotkania z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy opowiedzą o życiu żółwi, ich anatomii, warunkach, w których żyją. Zdradzą też wiele ciekawostek, o których nie pisze się w podręcznikach, więc gorąco zachęcam.

Imprezę zaplanowano w godzinach 10.00 – 18.00. Oficjalne nadanie imienia z udziałem dyrektor ZOO i prezes wydawnictwa zaplanowano na godz. 11.30. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzyma tego dnia atrakcyjne gadżety z Żółwiem Franklinem, zeszyty edukacyjne wydane przez ZOO oraz kupony rabatowe na książki Wydawnictwa Debit.