Adam przeprowadza się z rodziną do Göteborgu. Zmiana miejsca i próba zaaklimatyzowania się w nowej szkole to poważna sprawa dla nastolatka. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy chłopak spotyka Ewę, z którą zaczyna łączyć go coś więcej niż przyjaźń. Bo czym tak naprawdę jest pierwsze zauroczenie, zakochanie, miłość? Czy relacja tych dwojga przetrwa próbę czasu? Tego widzowie dowiedzą się już 14 kwietnia w kinach podczas seansów „Głowy pełnej ciebie”!

 

Nie tak łatwo powiedzieć, kiedy ludzie się w sobie zakochują. I wiek nie ma tutaj większego znaczenia. Nie wiadomo, czy na poważnie brać szybsze bicie serca lub chęć spędzania każdej wolnej chwili z tą jedyną osobą. Jak połapać się w tych wszystkich uczuciach? To tylko część pytań, na które spróbuje odpowiedzieć Adam.
 

Między chłopakiem a Ewą od początku rodzi się wyjątkowa więź. Oboje o tym wiedzą. Dziewczyna uczy go grać w piłkę nożną i razem wyczekują wspólnej, klasowej wycieczki. Sprawy zaczynają się jednak komplikować, gdy Adama odwiedza Molly – jego była dziewczyna.

 

Film to adaptacja książki Månsa Gahrtona. Jej polskim wydawcą jest Wydawnictwo Debit.

 

„Głowa pełna ciebie” to szczera opowieść o niełatwych sprawach, które przeżył lub przeżywa każdy, będąc nastolatkiem. Dylematy towarzyszące szkolnym zauroczeniom, pierwsze motyle w brzuchu, kwestie przyjaźni (tych damsko-męskich i damsko-damskich) to tylko niektóre z ważnych tematów poruszonych w filmie. „Głowa pełna ciebie” jest kinowym must have każdego wkraczającego w dorosłość młodego widza i towarzyszącym im w tym opiekunów. 

 

„Głowa pełna ciebie”
Tytuł oryginału: Eva och Adam
Kategoria wiekowa: 9+
Reżyseria: Caroline Cowan
Kraj i rok produkcji: Szwecja 2021
Czas trwania: 82 min
Wersja językowa: lektor
Polska premiera: 14 kwietnia 2023

 

Partner filmu: Wydawnictwo Debit
 

Więcej informacji: kinodzieci.pl