Polscy  Znaleziono 14 produktów.

Podkategorie

 • Agnieszka Frączek

  Agnieszka Frączek - autorka wielu książek dla dzieci, w tym wydanych przez Debit; "Cztery łapy i ogon", "Kaczka w berecie" oraz serii książeczek dla najmłodszych m.in. "Kochana mamusia", "Kochany tatuś". Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej. Jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010).  W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

  Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010).

  Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009 oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia IBBY Duży Dong – Dziecięcy Bestseller Roku, nominacji do Nagrody Zielonej Gąski, przyznawanej przez Fundację im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości. Mieszka w Warszawie z mężem Michałem i córką Weroniką oraz z wyżlicą Lotką i z kotami Zakrętką, Fisią, Asem i Klopsem.

 • Joanna Homel

  Joanna Homel – pomysłodawczyni i współautorka serii książeczek „Bystre oczka” dla niemowląt i małych dzieci. Terapeutka, pedagog wspomagający psychoruchowy rozwój dzieci niewidomych i słabowidzących, dla których tworzy książeczki dotykowe i edukacyjne. Współtworzy portal rozwijający umiejętności wzrokowe „Świetlikowo”. Interesuje się fotografią oraz różnymi formami arteterapii. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.  

 • Iwona Janoszek

  Iwona Janoszek - współautorka serii książeczek dla najmłodszych "Bystre oczka" oraz portalu internetowego dla nieco starszych dzieci "Świetlikowo". Terapeutka dzieci niepełnosprawnych, niewidomych i słabowidzących. Dumna mama 3-letniego Kajetana, wegetarianka i zwolenniczka zdrowego stylu życia.

 • Joanna Krzyżanek

  Joanna Krzyżanek - autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym serii o Kurze Adeli o Kocie Papli wydanych przez Wydawnictwo Debit. Jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne. Podczas zajęć opowiada o książkach i zawartych w nich historiach, maluje słonia w kratkę i piecze mufinki. Jest właścicielką komody z kolorowymi gałgankami, czterech cytrynowych drzewek i głowy pełnej tajemniczych pomysłów. Jeździ na rowerze, obserwuje wszystko, co skacze, pełza, biega i podskakuje. Lubi jeść rogaliki z różaną konfiturą, siedzieć w kawiarence, puszczać bańki mydlane, zbierać kamyki i podróżować pociągiem. Nie lubi komarów, stłuczonego szkła i drzwi z nowoczesnymi klamkami. Marzy o lusterku z metalową nóżką i ogrodzie z kamiennymi krukami. Ma czarne włosy przypominające druciki i niebieskie oczy, a we włosy wpina pomarańczową spinkę.

 • Zofia Staniszewska

  Zofia Staniszewska - autorka książek dla dorosłych i dzieci oraz sztuk teatralnych. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk". Nakładem Wydawnictwa Debit ukazała się książka "Dzieci w sieci dobrych manier", będąca niezwykłym poradnikiem o dobrych manierach w wirtualnej rzeczywistości. Książka została przełożona na język czeski, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Sztuce teatralnej „Urodziłaś się prostytutką” przyznano główną nagrodę na WINDOWISKU Gdańskim Festiwalu Teatralnym. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki. Występuje w Mosińskim Teatrze BEZ KURTYNY.

 • Patrycja Zarawska

  Patrycja Zarawska - dzieciństwo spędziła w Bieszczadach i miała do szkoły pod górkę. Za to z powrotem już było z górki, a okolica zachęcała do szwendania się po rowach i lasach oraz do okazjonalnych wagarów. Jeżeli komuś przypomina to Bullerbyn, to dobrze. Dzieci, z którymi Patrycja chodziła do podstawówki, zasługują na to, by o nich napisać świetną powieść. Niestety, język, jakim się posługiwały, nie przeszedłby przez cenzurę. 

  Patrycja od ponad 20 lat jest zawodowo związana z tworzeniem książek. Jako tłumaczka, redaktorka albo autorka opracowała około 500 tytułów dla dzieci i wiele dla dorosłych. Tłumaczy głównie z angielskiego i hiszpańskiego, a zna jeszcze kilka innych języków. Dla Wydawnictwa Debit przełożyła m.in. wszystkie serie z żółwikiem Franklinem w roli głównej oraz mnóstwo ksiąg tajemnych, od „Smokologii” po „Księgę zaklęć”. Wydawnictwo Debit opublikowało wiele jej opowieści dla małych dzieci, np. „Przygody Jeżusia Kubusia”, „Jeżuś Kubuś idzie do szkoły”, „Wesołe Boże Narodzenie”, a inni wydawcy – opowiadania dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, np. „Benek i spółka”, trzy zbiory „Asy z naszej klasy”, dwa zbiory „Przyjaciółki z naszej klasy”. Jest także autorką tekstów „Kolekcji ptasich opowieści. Angry Birds”.

  Opowiadania Patrycji znajdziecie w książce „Jak dwa łyse konie” oraz w całej serii „Lena”. 

  Patrycję wciąż można spotkać na wagarach – czasami włóczy się z plecakiem po górskich szlakach, a czasem ze śmiesznym, długim psem snuje się po lesie i krzakach wokół domu. Jej rodzina woli oszczędzać nogi.

na stronę
Wyświetla 1 - 8 z 14
Wyświetla 1 - 8 z 14